2022-05-17 - Inne ŚRÓD PN.? spacer architektoniczny z Czytelnią Elektra - 69101 - Portal kapele.net

Inne - ŚRÓD PN.? spacer architektoniczny z Czytelnią Elektra

Kiedy: 2022-05-17, godzina 18:00:00
Gdzie: Warszawa, Mazowiecki Instytut Kultury, Elektoralna 12
Bilety od: 0.00zł

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Czytelnia Elektra i Fundacja Centrum Architektury zapraszają na spacery autorskie towarzyszące premierze książki ?ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego" z wyborem i tekstami Michała Kempińskiego i Ewy Ziajkowskiej. Będzie to okazja do poznania okolic Mazowieckiego Instytutu Kultury, spojrzenia na budynek i jego okolice z innej, niecodziennej perspektywy, odkrycie tajemnic i zakamarków Śródmieścia Północnego.

Każdy spacer zakończy się i rozpocznie w Czytelni Elektra, w Mazowieckim Instytucie Kultury. Spacery poprowadzą autorzy przewodnika, będzie też okazja do zadania pytań, kupienia atlasu i zdobycie autografu autorów. Spacer będzie tłumaczony na PJM.
Podczas spaceru 7 czerwca przyjrzymy się Hali Gwardii i Hali Mirowskiej, dowiemy się na czym polega wyjątkowość tych dwóch budynków i otoczenia.

Spacery rozpoczynają się o godzinie 18.00 w Czytelni Elektra.

?ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego? to siódmy ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury. Obejmuje obszar warszawskiego śródmieścia rozciągający się na północ od Alej Jerozolimskich. Granicą północną jest zbudowana po wojnie Trasa W?Z, od wschodu Skarpa Warszawska i zabudowa staromiejska, a od zachodu aleja Jana Pawła II. Atlas przedstawia 76 budynków, założeń i detali architektonicznych, pomników i rzeźb znajdujących się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy.

Koncepcja, projekt i skład: Magdalena Piwowar
Wybór i tekst: Michał Kempiński, Ewa Ziajkowska
Rysunki: Kamila Doniec, Maciej Drążkiewicz, Mateusz Gryzło, Maria Łomiak, Peter Łyczkowski

Tłumaczenie na PJM.

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią:

O artyście

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Znajdź nocleg w pobliżu