2023-06-16 - Inne Tablao Flamenco - 177639 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Inne - Tablao Flamenco
Muzyczna podróż przez Andaluzję

Kiedy: 2023-06-16, godzina 18:30:00
Gdzie: Warszawa, Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36A
Bilety od: 47zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"Muzyczna podróż przez Andaluzję" to spektakl taneczny Studio Flamenco z choreografiami przygotowanymi przez znakomite instruktorki / choreografki w wykonaniu adeptów szkoły, do muzyki na żywo z udziałem hiszpańskiej śpiewaczki z Jerez de la Frontera (Andaluzja) - Moniki Clavijo. Zapraszamy na muzyczno-taneczną wyprawę do Andaluzji - krainy słońca, fiesty i flamenco. Słowo przeplatać się będzie z bogatym repertuarem tańca flamenco; zobaczyć będzie można popis szybkiego stepu, grę na kastanietach czy kunszt posługiwania się tradycyjnymi akcesoriami - suknią z trenem, wachlarzem, haftowaną chustą. Wspaniałe tancerki, muzyka na żywo, zachwycające kostiumy zagwarantują publiczności niezapomniane wrażenia i pozwolą lepiej poznać tę niezwykłą sztukę.

Na scenie zobaczymy ponad 50 tancerek - adeptek Studia Flamenco - najstarszej szkoły flamenco w Polsce, w której stawiali swoje pierwsze kroki wszyscy znani artyści flamenco w Polsce. Specjalnie na tą okazję została zaproszona znakomita śpiewaczka z Hiszpanii - Monica Clavijo, laureatka wielu nagród za najlepszy głos. Wystąpią również grupy dziecięce oraz soliści. Program przedstawienia będzie niezwykle różnorodny - na widzów czekać będą występy prezentujące zarówno tradycyjne formy flamenco przez fuzje, aż po współczesne flamenco hip-hop do utworów hiszpańskiej gwiazdy muzycznej Rosalii.
Studio Flamenco jest najstarszą i jedną z największych szkół flamenco w Polsce. Szkoła powstała w 1990 r. dzięki współpracy i pomocy Ambasady Hiszpanii, dyrekcji L.O. im. Cervantesa oraz entuzjazmowi wielu zafascynowanych tą sztuką osób. Założycielem i dyrektorem Studio jest Marek Krajewski - gitarzysta, który jako jeden z pierwszych zaczął propagować muzykę flamenco w Polsce. Wielu wykonawców zajmujących się flamenco w Polsce rozpoczynało swoją przygodę z tą sztuką właśnie w Studio Flamenco. To tutaj zdobywali oni doświadczenie sceniczne i pedagogiczne. Dzisiaj wielu z nich kontynuuje tradycje wyniesione z naszej szkoły, organizując swoje własne przedsięwzięcia. Jest to dla nas powodem do dużej dumy. Większość z nich nadal pozostaje we współpracy i w stałym kontakcie ze szkołą.

Monica Clavijo - Pochodząca z San José del Valle (Kadyks) Mónica Clavijo została wprowadzona w świat flamenco w dzieciństwie dzięki ojcu Chirivie del Valle - śpiewakowi flamenco. Jako dziecko dorastała słuchając flamenco, ale zdecydowała się poświęcić śpiewaniu później, kiedy już mieszkała w Wiedniu (Austria). Śpiewała w musicalach flamenco F.G. Lorci i "La Casa de Bernarda Alba" w Teatrze Odeon w Wiedniu wraz z zespołem flamenco La Guita, reprezentowanym później w kilku krajach europejskich, w tym w Hiszpanii. Mieszka w Wiedniu i Sewilli, gdzie stale doskonali swoje umiejętności w słynnej Fundacji Christiny Heeren. Wśród jej nauczycieli są Ezequiel Benítez (nominacja do Latin Grammys 2020), María José Pérez (nagrodzona Lámpara Minera Award 2015 na Festival del Cante de las Minas de La Unión).


Czas trwania: 2,5 godziny.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią: Monica Clavijo Barroso, Andrzej Lewocki, Nadia Mazur, Anna Mendak

O artyście

Czym właściwie jest "tablao"? Najprostsza odpowiedź brzmiałaby, że to tradycyjna forma koncertu flamenco z muzyką i tańcem na żywo. Taka odpowiedź oddawałaby jednak tylko drobną część tego niezwykłego fenomenu, który od 9 lat gości na kulturalnej mapie Warszawy. Tablao flamenco to niezwykłe miejsce spotkań dla miłośników flamenco, to przestrzeń wymiany doświadczeń i doznań artystycznych. To wydarzenie, którego nadrzędnym celem jest łączenie - zapewnienie wspólnej przestrzeni dla całego środowiska skupiającego się wokół flamenco. Przenosimy widzów do słonecznej Andaluzji w Hiszpanii, aby mogli w pełni docenić kunszt stepu, grę na kastanietach i geniusz flamenco. Zapraszamy na niepowtarzalny hiszpański wieczór wypełniony kolorami, gracją ruchu i subtelnością gry gitarowej, wyrazistym przekazem artystycznym, idealnym zespoleniem artystów, gwałtownością uczuć, dzięki którym w pełni docenimy geniusz flamenco... 23 października na scenie Tablao będziemy gościć znakomitą śpiewaczkę flamenco z Hiszpanii - Monikę Clavijo. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu