2022-12-09 - Teatr Katarynka - Polarna przygoda - 113481 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


- Teatr Katarynka - Polarna przygoda

Kiedy: 2022-12-09, godzina 18:00:00
Gdzie: Warszawa, Wolskie Centrum Kultury (Działdowska 6), ulica Działdowska 6
Bilety od: 20.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzą polarnego potwora, który okazuje się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawi się pomocny polarnik, który pomoże mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszamy również tematykę dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Przekazujemy wiedzę o ochronie środowiska, uczymy dlaczego warto dbać o planetę. Postać Polarnika w przystępny sposób uczy skąd bierze się ropa i do czego jej potrzebujemy.

Spektakl jest interaktywny. Dzieci poznają czym jest rock n roll i uczą się tańca razem z pingwinami, pomagają uratować jednego z bohaterów.

Autorami muzyki są Jakub Czachor i Paweł Penksa, muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam.

Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus ? Urbino we Włoszech.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu