2023-09-17 - Koncert Thomas Dutronc, Stochelo Rosenberg & Rocky Gresset - Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? - 155267 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Thomas Dutronc, Stochelo Rosenberg & Rocky Gresset - Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?

Kiedy: 2023-09-17, godzina 17:00:00
Gdzie: Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1
Bilety od: 119.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Thomas Dutronc , Stochelo Rosenberg & Rocky Gresset

Wracamy do cudownego świata Hot Club de France! Do niezapomnianego brzmienia Django Reinhardta! Do tego słodkiego paryskiego chrumkania w pulsie swingu.

Thomas Dutronc, ikona młodej francuskiej muzyki, czarujący łobuz z cygańską gitarą to syn legendarnej francuskiej pary estrady i kina: Jacquesa Dutronc i Francoise Hardy. Śpiewający wirtuoz, nieapomniany głos z duetów z Zaz na płycie Paris; z Dianą Krall czy Iggy Pop?em na własnych albumach. Czy śpiewa swoje piosenki, czy sięga po klasyki jak Martwe Liście lub Petite Fleur nieodmniennie wprawia, zwłaszcza piękniejszą część publiczności, w ekstazę.

Rocky Gresset ? to jego najbliższy współpracownik, mistrz gitary jazzowej o predylekcji do gypsy jazzu i wreszcie postać dla sztuki Manouche być może kluczowa: wielki Stochelo Rosenberg, założyciel i filar słynnego Rosenberg Trio, geniusz cygańskiej gitary. Przed nami ważny wieczór dla wszystkich entuzjastów piosenki francuskiej i dawnego paryskiego jazzu ze znakiem najwyższej jakości.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu