2022-06-30 - Inne TINTORETTO ? WENECKI BUNTOWNIK - 79830 - Portal kapele.net

Inne - TINTORETTO ? WENECKI BUNTOWNIK
Tintoretto Wenecki Buntownik (2D/napisy)

Kiedy: 2022-06-30, godzina 16:30:00
Gdzie: Gdańsk, Kino Kameralne Cafe, ul. Lektykarska 4
Bilety od: 22.00zł

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Ten dokument kinowy powstał z okazji 500. rocznicy urodzin najwybitniejszego artysty włoskiego renesansu, Jacopa Robustiego, znanego jako Tintoretto (był synem farbiarza sukna, stąd jego przezwisko Tintoretto ?farbiarczyk?).

To propozycja nie do odrzucenia dla wszystkich miłośników sztuki dawnych mistrzów, Włoch i? Heleny Bonham Carter (seria filmów z Harrym Potterem, ?Jej wysokość Afrodyta?, ?Nędznicy?, ?Alicja po drugiej stronie lustra?, ?Jak zostać królem?). Aktorka śledzi dzieje życia Tintoretta, rozwój jego kariery artystycznej, a także rywalizację z dwójką innych wybitnych malarzy z XVI-wiecznej Wenecji: z Tycjanem i Paolem Veronesem.

Odkryjemy renesansową Wenecję, zachowaną na fascynujących obrazach Tintoretta, prekursora włoskiego baroku. Artysta swe dzieła tworzył szybko, często impastowo, w charakterystycznej kolorystyce z akcentami ciemnej czerwieni, fioletu, czerni.

W filmie wystąpi również Peter Greenaway (?The Pillow Book?, ?8 i pół kobiety?, ?Nightwatching?), brytyjski reżyser i scenarzysta, artysta malarz, jeden z najbardziej cenionych i kontrowersyjnych twórców filmowych, w którego dziełach widać wyraźny wpływ malarstwa renesansu i baroku.

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią:

O artyście

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Znajdź nocleg w pobliżu