2024-09-26 - Spektakl W co wierzą Polacy - 341875 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - W co wierzą Polacy
Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat W co wierzą Polacy 341875
Kiedy: 2024-09-26, godzina 19:15:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Duża Scena, Rzeźnicza 12
Bilety od: 60zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

"Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia z elementami współczesnej opery i wyraźną domieszką horroru" - tak opisuje spektakl Przemek Gulda na łamach Wirtualnej Polski. Dodaje, że to połączenie dwóch kultowych seriali - Królestwa Larsa von Triera i Biura, tyle że z piosenkami i kadzidełkami.

Sztuka powstała w oparciu o książkę Tomasza Kwaśniewskiego pt.: W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch..., a dramaturg Żelisław Żelisławski osadził jej akcję w biurze usług ezoterycznych. Bohaterami spektaklu są m.in.: wróżka (Anna Kieca), szef-jasnowidz (Mariusz Kiljan), asystentka (Paulina Wosik), medium (Tadeusz Ratuszniak) i rewident Szkiełko (Mariusz Bąkowski). Wróżące osoby często tworzą wspólnoty, które oferują swoim klientom znacznie więcej niż obietnicę odczytania niepewnej przyszłości. Duchowość Polaków jest wielowymiarowa i pełna paradoksów. To wybuchowa mieszkanka tradycji chrześcijańskiej z wypartą słowiańszczyzną i New Age'em, wiedzy naukowej z myśleniem magicznym i kultem przodków.

Ostrzeżenie: W spektaklu wykonywane są czynności magiczne oraz piosenki.

Realizatorzy:
Adaptacja i dramaturgia: Żelisław Żelisławski
Reżyseria, reżyseria świateł, video: Szymon Kaczmarek
Scenografia: Kaja Migdałek
Kostiumy: Marta Śniosek-Masacz
Muzyka: Kamil Tuszyński
Choreografia: Anna Obszańska
Reżyseria dźwięku: Maciej Duszyński
Realizacja światła: Daniel Piastowski
Realizacja video: Piotr Postemski, Agnieszka Piesiewicz
Inspicjentka: Justyna Bartman-Jaskuła
Asystentka reżysera: Anna Kieca

Obsada: Anna Kieca, Beata Rakowska, Irena Rybicka, Lina Woski, Mariusz Bąkowski, Przemysław Kozłowski, Miłosz Pietruski, Tadeusz Ratuszniak, Maciej Tomaszewski, Mariusz Kiljan (gościnnie)

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Anna Kieca, Beata Rakowska, Irena Rybicka, Paulina Wosik, Mariusz Bąkowski, Przemysław Kozłowski

Plakat W co wierzą Polacy 341875

O artyście

„Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia z elementami współczesnej opery i wyraźną domieszką horroru” – tak opisuje spektakl Przemek Gulda na łamach Wirtualnej Polski. Dodaje, że to połączenie dwóch kultowych seriali – Królestwa Larsa von Triera i Biura, tyle że z piosenkami i kadzidełkami. Sztuka powstała w oparciu o książkę Tomasza Kwaśniewskiego pt.: W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch…, a dramaturg Żelisław Żelisławski osadził jej akcję w biurze usług ezoterycznych. Bohaterami spektaklu są m.in.: wróżka (Anna Kieca), szef-jasnowidz (Mariusz Kiljan), asystentka (Paulina Wosik), medium (Tadeusz Ratuszniak) i rewident Szkiełko (Mariusz Bąkowski). Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu