2023-05-26 - Koncert Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata - 154729 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata
Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata

Kiedy: 2023-05-26, godzina 20:00:00
Gdzie: Legionowo, Sala Widowiskowa Ratusza Miejskiego, ul. Piłsudskiego 41
Bilety od: 100zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Ikona pianistyki, Waldemar Malicki, prezentuje swój najnowszy program, w którym łączy wirtuozowską potęgę brzmienia fortepianu ze wzruszeniem i intymnością. Wraz z hipnotyzującą wiolonczelistką, Małgorzatą Krzyżanowicz, przedstawią najpiękniejsze klasyczne tematy na fortepian i wiolonczelę w oszałamiającym brzmieniu.W trakcie spotkania charyzmatyczny instrumentalista zabierze Państwa w podróż przez porywające fortepianowe fantazje na temat największych przebojów muzyki (nie zawsze) klasycznej. A akompaniująca mu mistrzyni wiolonczeli przyprawi o szybsze bicie serca i przyjemny zawrót głowy nie tylko męską część publiczności. Malicki i Krzyżanowicz to artyści, dla których szczególnie ważny jest stały kontakt ze swoją publicznością i poszukiwanie ciągle nowych muzycznych odkryć. Ich wirtuozeria, czyli połączenie techniki, wyobraźni, desperacji i gotowości na ryzyko, gwarantuje publiczności przypływ endorfin. W energetycznym widowisku zabrzmią tak słynne utwory, jak Carmina Burana, Cwał Walkirii, Nessun dorma, W grocie Króla Gór, Wilhelm Tell, Błękitna Rapsodia, a nawet I will survive czy filmowe tematy z Forresta Gumpa oraz E.T., w brawurowych aranżacjach na fortepian i wiolonczelę. Nie zabraknie też uśmiechu i poczucia humoru, lecz tutaj żart nie zdominuje piękna ani splendoru muzyki! Oszałamiająca pianistyka Waldemara Malickiego w połączeniu z romantyczną frazą wiolonczeli w wykonaniu utalentowanej i prześlicznej instrumentalistki, zapewnią mnóstwo muzycznych wzruszeń i zapas pozytywnej energii na całe tygodnie. Zapraszamy na spotkanie z wybitnym pianistą i jego znakomitą wiolonczelistką. Dobre wibracje gwarantowane.

Wykonawcy:
Waldemar Malicki
- fortepian - wymykający się schematom showman. Porywa wirtuozerią, intryguje wyszukanym poczuciem humoru, wielką pasją oraz nieszablonowymi pomysłami i błyskotliwym komentarzem.
Małgorzata Krzyżanowicz - wiolonczela - hipnotyzująca wdziękiem artystka. Urzeka romantyczną frazą wiolonczeli, imponuje dojrzałością i umiejętnościami.

Dodatek dla prasy:
Waldemar Malicki - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Może się poszczycić długą i bogatą karierą solową w najróżniejszych muzycznych gatunkach. Ikona pianistyki.

Małgorzata Krzyżanowicz - absolwentka Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. A. Wróbla. Stypendystka prezydenta miasta Szczecina. Wiolonczelistka i aranżerka.

Oboje są klasycznymi muzykami, którzy odważnie sięgają do nieprzebranej skarbnicy transkrypcji muzyki pisanej w oryginale na orkiestrę, chór, śpiewaków solistów lub inne instrumenty. Jedne z pierwszych transkrypcji w polskiej muzyce powstały już w XV wieku, a doskonały poziom osiągnął w tej dziedzinie działający w Polsce lutnista Walenty Bakfark. Malicki i Krzyżanowicz kontynuują tę tradycję, nie tylko wyszukując wybitne przykłady tego typu twórczości, ale także tworząc własne.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Waldemar Malicki, Małgorzata Krzyżanowicz.

O artyście

Ikona pianistyki, Waldemar Malicki, prezentuje swój najnowszy program, w którym łączy wirtuozowską potęgę brzmienia fortepianu ze wzruszeniem i intymnością. Wraz z hipnotyzującą wiolonczelistką, Małgorzatą Krzyżanowicz, przedstawią najpiękniejsze klasyczne tematy na fortepian i wiolonczelę w oszałamiającym brzmieniu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu