2022-06-09 - Inne Warsaw Short Framing 09.06 - 69248 - Portal kapele.net

Inne - Warsaw Short Framing 09.06

Kiedy: 2022-06-09, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki, ul. Rzymowskiego 32
Bilety od: 0.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Zapraszamy na ostatni Warsaw Short Framing przed wakacjami. Tym razem przyjrzymy się szkoleniu ukraińskich sanitariuszy, z irańskim nastolatkiem zmierzymy się z tematem przemijania, z japońską kobietą spróbujemy rozwiązać tajemniczą zagadkę, a na koniec poczujemy klimat niemieckich wczasów początków lat 90. Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Tematów nie zabraknie?

W programie:
Żelazne numery, reż. Mateusz Lachowski (Polska ) 21?
Obserwacja szkolenia sanitariuszy-ochotniko?w przygotowuja?cych sie? do służby podczas konfliktu we Wschodniej Ukrainie. Symboliczny obraz rzeczywistości z jaka? przyszło zmierzyc? sie? obywatelom Ukrainy w wyniku wojny w Donbasie.

Amerykański byk, reż. Fatemeh Tousi (Iran) 15?
Nastoletni Saheb jako jedyny we wsi ma amerykańskiego byka rozpłodowego. Traktuje go jak przyjaciela i jest z niego bardzo dumny. Zwierzę daje chłopcu pewne źródło utrzymania i wyjątkową pozycję towarzyską. Okoliczni hodowcy bydła do tej pory byli zadowoleni z licznego potomstwa amerykańskiego byka, ale zaczyna się to zmieniać?

Hoissuru, reż. Armand Rovira (Hiszpania) 19?
Hiroko odczuwa ostry ból głowy, gdy słyszy określoną częstotliwość dźwięku. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Lychen 92, reż. Constanze Klaue (Niemcy) 30?
Jest 1992 rok, nie ma już NRD. 12-letni Moritz, jak co roku, spędza rodzinne wakacje na kempingu. Jego rodzice nie radzą sobie zbyt dobrze w nowej rzeczywistości. Zapowiada się wyjątkowe lato.

Dołączcie do nas!

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 85 min

Maciej Misztal ? pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu