2023-10-07 - Koncert XXIII Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” - 209294 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńKoncert - XXIII Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”
"The Kind"

Plakat XXIII Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” 209294
Kiedy: 2023-10-07, godzina 19:00:00
Gdzie: Sopot, Teatr Wybrzeze - Scena Kameralna, Ul. Bohaterów Monte Cassino 30
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Międzynarodowy Festiwal "Kalejdoskop Form Muzycznych" w Sopocie przez media i publiczność postrzegany jest jako jedno z ciekawszych wydarzeń na mapie kulturalnej Polski Północnej. Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych. W założeniu swym stawia na wysoką kulturę i wysoki poziom. Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do dziedzictwa kulturowego różnych części Europy i świata.

Gwiazdą koncertu finałowego będzie Orkiestra Ludwika Sarskiego - kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów - kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego, to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą

Wykonawcy: Orkiestra Ludwika Sarskiego (Polska) w składzie:
Damian Szymczak - fortepian, klarnet
Piotr Tomala - akordeon, instrumenty perkusyjne

W programie: materiał z płyty "The Kid". Płyta "The Kid" to suita z muzyką filmową, utrzymana w stylistyce early jazzu, jazz waltz'ów, ragtime'ów i bardzo emocjonalnych utworów, która wiernie odzwierciedla charakter scen zawartych w filmie Charliego Chaplina oraz idealnie oddaje klimat niemego kina. Przedpremierowo kompozycje z nowej płyty, muzyka klezmerska.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Różni artyści

Plakat XXIII Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” 209294

O artyście

Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie przez media i publiczność postrzegany jest jako jedno z ciekawszych wydarzeń na mapie kulturalnej Polski Północnej. Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych. W założeniu swym stawia na wysoką kulturę i wysoki poziom. Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do dziedzictwa kulturowego różnych części Europy i świata. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu