2023-04-02 - Spektakl Zamiast show: Opera za trzy grosze - spektakl na bis grupy teatralnej Zamiast - 154561 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Zamiast show: Opera za trzy grosze - spektakl na bis grupy teatralnej Zamiast

Kiedy: 2023-04-02, godzina 17:00:00
Gdzie: Tarnowo Podgórne, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym, ul. Ogrodowa 14
Bilety od: 0.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Zamiast show: Opera za trzy grosze
na podstawie sztuki Bertolta Brechta
?Opera za trzy grosze? Bertolta Brechta to opowieść o złu. Złu dotykającym różnych obszarów życia człowieka ? osobistego, obyczajowego, społecznego, politycznego. W tym świecie nie ma miejsca na miłość, przyjaźń, lojalność. Prawdziwą - dla bohaterów sztuki- wartością jest pieniądz i jemu podporządkowują wszystkie swoje wysiłki. Peachum, udając miłosierdzie, zarabia na żebrakach; Polly, tak długo jest wierna Majchrowi, dopóki nie zorientuje się, że sama całkiem nieźle radzi sobie z jego złodziejskim przedsiębiorstwem; Mackie grabi, pławi się w rozpuście, żeruje na uczuciach bliskich mu lub zależnych od niego osób. Jest bezwzględny. Obraz plugawych relacji międzyludzkich dopełnia przestrzeń zdarzeń - garderoba żebraków, stajnia, w której odbywa się ślub, dom publiczny.
Historia z londyńskiego półświatka może wydarzyć się zawsze i wszędzie. A może dzieje się teraz? Sceniczna interpretacja ?Opery za trzy grosze? w wykonaniu grupy teatralnej ZAMIAST to dialog z tym pytaniem.

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu