2023-04-28 - Koncert Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" - 154315 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny - koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia Zespołu

Kiedy: 2023-04-28, godzina 18:00:00
Gdzie: Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury, ul. Jana Pawła II 232
Bilety od: 120zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny - koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia Zespołu Siedem dekad działalności artystycznej - to droga, którą przebył Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" od 1 lipca 1953 roku, osiągając autorytet i znaczenie w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Zespół "Śląsk" jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa muzycznych tradycji narodowych: tańców, pieśni, przyśpiewek, obrzędów i obyczajów. Odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, realizując ponad 9 tysięcy koncertów dla ponad 27 milionów widzów!

W trakcie obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespół prezentuje polski folklor w ujęciu wielopłaszczyznowym i dynamicznych przemian. Jubileuszowy program artystyczny to wielobarwny mix najpopularniejszych programów galowych, na który składają się między innymi największe muzyczne przeboje Zespołu - kompozycje i opracowania Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara, Ireneusza Łojewskiego i Czesława Płaczka oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej, Hanny Chojnackiej i Juraja Kubanki. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane także słynne, niepowtarzalne "Helokanie" Stanisława Hadyny oraz "Tańce lubelskie".

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca

O artyście

Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego zespołu. ZPiT "Śląsk" jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Za swoją działalność Zespół "Śląska" był wielokrotnie nagradzany i nominowany m.in. do nagrody Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"? TOTUS 2008, w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej". Klasa wykonawcza "Śląska" zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu

Gdzie są najbliższe koncerty Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"?

Jakie są najbliższe wydarzenia Kraków?