2024-06-29 - Koncert Zespół Zrefowani - 331017 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńKoncert - Zespół Zrefowani
Zrefowani w Tawernie Keja - koncert promujący płytę "Pod pełnymi żaglami"

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Zespół Zrefowani 331017
Kiedy: 2024-06-29, godzina 20:00:00
Gdzie: Łódź, Pub Keja, Kopernika 46
Bilety od: 35zł

Kup Bilety na koncert
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu żeglarsko-folkowego Zrefowani. Będzie to koncert promujący ich debiutancką płytę "Pod pełnymi żaglami".


Zrefowani o sobie: Historia powstania zespołu jest dość nietypowa, gdyż wszystko zaczęło się od… lockdownu. Kiedy zostaliśmy zamknięci w domach z powodu pandemii, koncerty przeniosły się do internetu. Reflinka również zaczęła koncertować online, a w zasadzie to właśnie wtedy wróciła do aktywnego grania. Na którymś streamingu w jej głowie zakiełkował pomysł stworzenia zespołu. Szybko znaleźli się potencjalni kandydaci. Zamysł był taki, by po prostu pograć razem. Miał to być sposób na przetrwanie ciężkich, pandemicznych czasów. Pierwszy koncert, jeszcze nie pod nazwą Zrefowani, zagraliśmy 21 czerwca 2020r. mając za sobą tylko parę zdalnych prób. Niedługo potem Radomir napisał swój pierwszy autorski tekst, a za chwilę następny i następny… Nikt z nas nie spodziewał się, że spontaniczny pomysł Reflinki przerodzi się w coś więcej. Pandemia minęła, a my płyniemy dalej!

W naszym repertuarze, oprócz piosenek autorskich, znajdziecie znane wszystkim żeglarskie standardy jak i zapomniane już piosenki. Gramy z folkowym zacięciem, szczególnie upodobaliśmy sobie irlandzkie melodie i pieśni, natomiast chętnie sięgamy również po muzykę z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii. Każdy nasz koncert to prawdziwa muzyczna mieszanka. Na naszych koncertach znajdzie się miejsce na potupanie nóżką, wspólne śpiewanie, elementy humorystyczne, a nawet na łzę wzruszenia.

Zespół podczas swojego czteroletniego stażu scenicznego zdobył w konkursach ogólnopolskich następujące nagrody:
- II miejsce na Festiwalu "Szanta Claus - na cumach" - Poznań 2020r.
- III miejsce na Festiwalu "Szantogranie" - Słupca 2022r.
- II miejsce na Festiwalu "Szanta Claus" - Poznań 2022r.
- Nominacja na Międzynarodowy Piosenki Shanties 2023r. - Kraków 2023r.
- I miejsce na Festiwalu "Szanty pod Żurawiem" w kategorii "Kuźnia talentów" - Gdańsk 2023r.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Agnieszka "Reflinka" Snopek, Przemek Lisek, Radomir Rakowski, Michał "Królik" Snopek

Plakat Zespół Zrefowani 331017

O artyście

Mówią o sobie, że są zespołem "pandemicznym", bo faktycznie, pomysł na skład zaczął kiełkować w kwietniu, kiedy to Reflinka dała swój pierwszy koncert online. Potem dołączył do niej Królik, a po niedługim czasie reszta, czyli Radomir i Przemek. Po paru, częściowo zdalnych próbach, 21 czerwca 2020 zagrali w Gnieździe Piratów. Grało im się ze sobą tak dobrze, że postanowili nie skończyć na jednym występie. I tak mimochodem, trochę z rozpędu powstał zespół "Zrefowani". W ich repertuarze odnajdziecie największe przeboje z nurtu żeglarskiego, ale lubują się również odkopywaniu zapomnianych, starych kawałków. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu