2024-09-29 - Spektakl Związek otwarty - 331314 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Związek otwarty
Farsa. Komedia Dell'Arte

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Związek otwarty 331314
Kiedy: 2024-09-29, godzina 16:00:00
Gdzie: Leszno, Teatr Miejski, u. Gabriela Narutowicza 69
Bilety od: 60zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Farsa. Komedia Dell'Arte. Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył "Związek otwarty" wraz z żoną, Franką Rame. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn.


Tytułowy "nowoczesny" związek otwarty to związek wolnych - tzn. niewiernych sobie - małżonków. Sztuka o małżeństwie napisana przez małżeństwo. Więc jak najbardziej autentyczna i taka, po której powiecie - "faktycznie tak jest!". Tematycznie - krąży wokół relacji małżeńskich i stara się je zrozumieć i rozpracować na różne sposoby, m.in. za pomocą stereotypów dotyczących natury kobiet i mężczyzn. "Trzeba to raz powiedzieć: związek otwarty ma swoje wady! Główna zasada brzmi: jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony - po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!"

Realizatorzy:
Reżyseria Bartłomiej Nowosielski
Produkcja Agencja Artystyczna Impresja

Obsada:
Ewelina Kudeń - Nowosielska i Bartłomiej Nowosielski 

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Aleksandra Gajewska, Zbigniew Stryj, Robert Lubawy

Plakat Związek otwarty 331314

O artyście

Pikantna komedia, dotykająca esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i związku. Oto, znudzone sobą małżeństwo zaczyna prowadzić grę. Ona wielokrotnie próbuje popełnić samobójstwo, on nieustannie romansuje. Rozmawiają tylko o tym i prześcigają się w pomysłach. W końcu, on-w imię szczerości i odrzucenia mieszczańskiej hipokryzji-proponuje żonie wolny związek, tytułowy "Związek otwarty", w którym każdy może robić co chce i spotykać się z kim chce. Twierdzi przy tym, że lekarstwem na małżeńskie zdrady jest wzajemna tolerancja w traktowaniu pozamałżeńskich romansów. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu