Portal kapele.net - Zespoły, Koncerty, Ogłoszenia muzyczne

Szukaj wydarzeń


Czym powinien wyróżniać się zespół muzyczny grający na imprezach okolicznościowych?

Jak założyć kapelę?

Obwieszczając swojemu bliskiemu otoczeniu, że zakładamy zespół muzyczny to w większości przypadków słyszymy, że czeka na nas łatwy kawałek chleba. Panuje bowiem przekonanie, że wystarczy pojawić się w telewizji, a sława i pieniądze już tam czekają.

Tak się jednak składa, że są to pobożne życzenia, bo taki poziom osiągają tylko nieliczni. Skutkiem tego większość zespołów rozpada się po pierwszym zderzeniu z rzeczywistością. Chcąc więc aktywnie prowadzić swój zespół muzyczny warto wytyczyć sobie bardziej realistyczny plan działania.

Stąd też bardziej racjonalnym pomysłem wydaje się być prowadzenie kapeli jako zespół grający na imprezach okolicznościowych. Chcąc funkcjonować jako tego rodzaju zespół należy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach.

Do osiągnięcia sukcesu w tej niszy nie wystarczy bowiem tylko sprawne wykonawstwo popularnych przebojów. Niemałą rolę odgrywa dobór piosenek w zależności od przedziału wiekowego osób bawiących się na sali. Jeżeli pragniemy by nasz zespół muzyczny był regularnie zapraszany na możliwie jak największą liczbę wesel bądź innych imprez zamkniętych warto popracować nad umiejętnościami konferansjerskimi. W ten sposób zespół będzie umiał w pełni oddziaływać na panującą na sali atmosferę. Przekuje się to oczywiście w chęć gości do zabawy aż po świt.

To ledwie parę kluczowych cech jakimi powinna się legitymować kapela chcąca grać na weselu bądź innych tego rodzaju uroczystościach.