2022-10-13 - Koncert Anna Maria Jopek - 100177 - Portal kapele.net

Koncert - Anna Maria Jopek
Anna Maria Jopek Tu Płynie JAZZ

Kiedy: 2022-10-13, godzina 18:00:00
Gdzie: Konin, Koniński Dom Kultury, Plac Niepodległości 1
Bilety od: 90zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Anna Maria Jopek, Włodek Pawlik, Łukasz Pawlik, Krzysia Górniak, Paweł Zielak oraz ich Przyjaciele, zagrają dla Państwa światowy JAZZ. W październiku zapraszamy na kolejną odsłonę jazzowego Konina ,,Tu płynie JAZZ". Bilety już w sprzedaży.
W tym roku jazzowe święto w Konińskim Domu Kultury trwać będzie trzy dni. Rozpoczniemy 13 października spotkaniem z Anną Marią Jopek zapraszamy o godz. 18.00.

Anna Maria Jopek - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie.
Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu "Czas Kobiety" w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w przedstawieniu ,,Return to the Voice". Wspomniany spektakl dostrzegł twórca serialu "Wikingowie" Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu
Ostatnia płyta pt. "Ulotne" nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej.
Artystka wystąpi w Koninie ze znakomitymi muzykami: Robert Kubiszyn (bas) Paweł Dobrowolski (perksusja). Na fortepianie gość specjalny - Dominik Wania, który  dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records, a sygnowany jego nazwiskiem "Lonely Shadows" to pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka wydany przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie.
Artyści zagrają i zaśpiewają dla Państwa muzykę improwizowaną w oparciu o polskie melodie ludowe i kompozycje własne w duchu słowiańskim.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Anna Maria Jopek

O artyście

Jej studyjny album "ID" zaledwie w miesiąc od premiery pokrył się platyną. "Ta płyta powstała z marzenia, by znaleźć się choćby na chwilę w obecności artystów, których podziwialiśmy przez całe życie. (...) Z dość - przyznajmy - śmiałej wizji aby stworzyć zespół jaki nie istniał nigdy wcześniej, jedynie w naszej zachłannej wyobraźni. Dla nich specjalnie napisaliśmy muzykę, która szuka wspólnego zbioru dla częstokroć tak odległych światów i wrażliwości." Ten zespół to między innymi Branford Marsalis, Richard Bona, Oscar Castro Neves, Christian McBride, Manu Katche, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Mino Cinelu i kwiat polskiej muzycznej sceny. Anna Maria Jopek komentuje to z charakterystyczną dla siebie skromnością i pokorą: "Największą nagrodą i zarazem największym wyzwaniem jest dla mnie sama muzyka. Ona stawia wciąż tak wiele pytań, na które do końca życia będę szukać odpowiedzi." Tej odpowiedzi Anna szukała w 2009 roku m.in. na trasie w Azji. Prosto z Alicante i St.Petersburga ruszyła na Daleki Wschód: Jakarta, Denpasar, Surabaya, Singapur. Swoją muzyczną podróż zakończyła czterema koncertami w słynnym klubie Blue Note w Tokio. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu