2023-01-27 - Koncert Akcent - 114392 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Akcent
Śląska Biesiada gość specjalny Akcent Zenon Martyniuk

Kiedy: 2023-01-27, godzina 19:00:00
Gdzie: Chełm, Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia 1
Bilety od: 99zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Akcent Zenon Martyniuk  polski muzyk i piosenkarz nazywany "Królem Disco Polo", wokalista zespołu Akcent. Jest jednym z najpopularniejszych artystów polskich. Do jego najbardziej znanych utworów należą m.in. "Gwiazda", "Królowa nocy", "Pragnienie miłości", "Przekorny los" czy "Sonet dla miłości", który zadedykował swojej żonie.  W lipcu 2014 zaprezentował utwór "Przez Twe oczy zielone". Teledysk do piosenki odniósł sukces w serwisie YouTube, zostając drugim klipem do polskiej piosenki (po utworze "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend), który przekroczył próg 100 milionów wyświetleń). W grudniu 2016 zaśpiewał utwór, w duecie z Marylą Rodowicz, podczas koncertu sylwestrowego w Zakopanem.

Grupa Fest  powstała w 2008r założycielem jest Jakub Tomaszewski. W swoim dorobku muzycznym zespół może pochwalić się pięcioma wydanymi autorskimi płytami. Sukces przyszedł już wraz z pierwszą płytą " Przed Siebie" wydaną w 2010r. Przeboje zespołu zdobyły uznanie i znalazły się na wielu składankach szlagierowych a piosenka tytułowa "Przed Siebie" oraz "Nima jak u teścia" zostały wyjątkowo docenione i na Liście Śląskich Szlagierów emitowanej w telewizji TVS przez wiele tygodni zajmowały czołowe miejsca w tym również najwyższe na podium. Utwory Grupy Fest można usłyszeć w wielu Śląskich rozgłośniach radiowych a teledyski emitowane są w różnorodnych telewizjach. Koncerty z Grupą Fest to rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy oraz dobra muzyka i niezapomniana zabawa.

Paweł Polok (Kabaret Śląski) tekściarz, konferansjer, satyryk, dziennikarz, prezenter telewizyjny oraz radiowy. W 2002 wraz z ojcem - Józefem Polokiem - założył Kapelę ze Śląska, zespół muzyczno-kabaretowy. Ukończył politologię w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz historię Śląska w Collegium Invisibile w Wiedniu. Paweł Polok jest autorem części tekstów piosenek zespołu.
Artysta od 2007 roku prowadzi Listę Szlagierów po Śląsku (autorska lista przebojów) w TVT Rybnik, od 2014 roku prowadzi swój autorski program w TVT Rybnik Szlagiery i wice. Prowadził też autorski program Tajemnice Śląska (w tejże telewizji), Gotowanie po śląsku (autor i współprowadzący), Wice i godki (współprowadzący i satyryk). Wiosną 2015 roku miał krótką audycję związaną z historią Śląska w przedpołudniowym paśmie Radia FEST,  jesienią 2015 roku był jednym ze współprowadzącym wieczorną audycję FEST Party (2 razy w tygodniu). Występował też w serialu Święta wojna.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Zenon Martyniuk, Ryszard Warot

O artyście

Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Przez 10 lat (z przerwą w latach 1991?1993) jego skład tworzyli Zenon Martyniuk - wokalista zepołu który do dzisiaj należy do grupy oraz klawiszowiec Mariusz Anikiej. W 1999 roku zespół opuścił Mariusz Anikiej. Od tego czasu Zenon Martyniuk występował z Arturem Kirpszą, a od 2003 roku nowym partnerem scenicznym Martyniuka jest Ryszard Warot. W swojej dyskografii zespół ma 16 albumów i liczne przeboje, m.in. "Moja gwiazda", "Twe czarne oczy", "Stary Cygan", "Mała figlarka", "Życie to są chwile", "Siwy koniu" czy "Dźwięki strun". Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu