2023-02-04 - Spektakl żONa - 114449 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - żONa
Komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju!

Kiedy: 2023-02-04, godzina 19:00:00
Gdzie: Olsztyn, Auditorium Maximum, al. Wojska Polskiego 13
Bilety od: 80zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Polska prapremiera sztuki Jade-Rose Parker, którą pokochała francuska publiczność.


François startuje w wyborach na mera miasta. Ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny - wizerunkowy wzór sukcesu. Ale? życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę Françoisa. Kiedy ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny Rachon, życie Françoisa zadrży w posadach. Rozpocznie się "festiwal" kłótni, oskarżeń i kolejnych "rewelacji".


Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.

autor: Jade-Rose Parker
tłumaczenie: Irma Helt
reżyser: Adam Sajnuk
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Muzyka: Michał Lamża
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions
Obsada:
Renata Dancewicz
Piotr Polk
Justyna Fabisiak
Cezary Łukaszewicz

Premiera 27 października 2022 w Małej Warszawie

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak

O artyście

François startuje w wyborach na mera miasta. Ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny - wizerunkowy wzór sukcesu. Ale? życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę Françoisa. Kiedy ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny Rachon, życie Françoisa zadrży w posadach. Rozpocznie się "festiwal" kłótni, oskarżeń i kolejnych "rewelacji". Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu