2023-01-14 - Spektakl Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - 114736 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę
Kolaż opowieści o ludziach zgrabnie połączony świetnie zaaranżowanymi piosenkami

Kiedy: 2023-01-14, godzina 19:00:00
Gdzie: Białystok, NieTeatr, ul. Sienkiewicza 4
Bilety od: 75zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"Nie piję, nie palę, chętnie zrobi z pani mamę" - idealny tytuł na dzisiejsze czasy, czasy dystansu społecznego, czasy, gdy wychowani na zwycięzców 30-latkowie zaczynają dorastać, a życie? Okazuje się nie być bajką. Raczej bańką internetową, poza którą bardzo trudno o prawdziwe, głębokie relacje, zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. A przecież w środku tyle marzeń i nadziei? Zapraszamy na poruszający musical.


Musical o współczesnych Polakach, który powstał na podstawie reportaży Konrada Oprzędka "Polak sprzeda zmysły" to kolaż opowieści o ludziach zgrabnie połączony świetnie zaaranżowanymi piosenkami. W spektaklu czworo aktorów zagra kilkanaście postaci, spotkamy tu pracownika korporacji i szefa, rozchwytywaną kobietę i samotnego chłopaka, parę zakochanych i parę w terapii małżeńskiej oraz wiele innych postaci. Ich historie poznajemy przez słowo i muzykę, bliską sercu kilku pokoleń. Od Kabaretu Starszych Panów, przez Zbigniewa Wodeckiego, po Comę, Micromusic czy Anię Dąbrowską. To spektakl o miłości, nadziei oraz strachu i niepewności. można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Można się zaśmiać i zapłakać nad sobą.

Zapraszamy do świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujmy razem rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć? Może się uda, choć trochę, bo jak napisał Szymon Białobrzeski "Warto przeżyć te 80 minut w uniwersum samotności, aby móc wyjść na zewnątrz i chronić się nawzajem przed podobnym scenariuszem" ("Czy mogę od pana ogień?", Teatr dla wszystkich).

"Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę" to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem? Wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie niepotrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia.

OBSADA: Katarzyna Faszczewska, Agnieszka Ozon, Adrian Kieroński, Robert Mróz Junior
REŻYSERIA: Anna Gryszkówna
WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Aneta Todorczuk
AUTOR: Konrad Oprzędek
OPRACOWANIE MUZYCZNE: Tomasz Krezymon
SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Aleksandra Grabowska
VIDEO: Paweł Penarski
CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska

PRODUKCJA: Teatr WARSawy

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Katarzyna Faszczewska, Agnieszka Ozon, Adrian Kieroński, Robert Mróz Junior

O artyście

A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon - Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop? to samo. Co wtedy? Zapraszamy na spektakl muzyczny, dla którego ten stan stał się punktem wyjścia. To musical o współczesnych Polakach z piosenkami takich wykonawców jak m.in. Czesław Śpiewa, Kabaret Starszych Panów, Zbigniew Wodecki with Mitch &Mitch, Mikromusic feat. Skubas, Coma, Ania Dąbrowska. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu