2023-01-08 - Spektakl Marat/Sade - 114814 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Marat/Sade
Mariusz Bąkowski, Krzysztof Boczkowski, Rafał Cieluch, Maciej Kowalczyk, Przemysław Kozłowski

Kiedy: 2023-01-08, godzina 18:15:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Duża Scena, Rzeźnicza 12
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Punkowa energia we wściekle wykrzyczanym, wyśpiewanym i dowcipnym spektaklu, czerpiącym inspiracje z popkultury i malarstwa. To ciąg scen teatru w teatrze, w którym scenografia powstaje na oczach widzów, a wszystko zmierza do zaskakującego finału. Reżyser Marcin Liber dał upust swojej wyobraźni i pozwolił wyszaleć się dwunastu aktorom, wcielającym się w barwne i wyraziste postaci. Marat/Sade to tragikomiczna opowieść o uniwersalnych mechanizmach rządzących naszym światem, a wciąż aktualne pozostaje pytanie: "Maracie, co się stało z naszą rewolucją?".


Spektakl Marat/Sade powstał na podstawie dramatu Petera Weissa zatytułowanego Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem Pana de Sade.


Realizatorzy:
Reżyseria: Marcin Liber
Współpraca dramaturgiczna: Michał Kmiecik
Scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Tomasz Leszczyński
Ruch sceniczny: Hashimotowiksa
Asystentka reżysera: Elżbieta Kozak
Inspicjentka: Katarzyna Krajewit
Realizacja dźwięku: Maciej Duszyński/ Michał Ganiebny/ Kacper Dubicki
Realizacja światła: Janusz Kaźmierski
Realizacja video: Agnieszka Piesiewicz

Obsada: 

Jerzy Senator, Rafał Cieluch, Tomasz Taranta, Mariusz Bąkowski, Dominik Smaruj, Przemysław Kozłowski, Maciej Kowalczyk, Krzysztof Boczkowski, Krzysztof Zych, Miłosz Pietruski, Tadeusz Ratuszniak, Piotr Łukaszczyk (gościnnie), Michał Paluch (gitara)

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Jerzy Senator, Rafał Cieluch, Tomasz Taranta, Mariusz Bąkowski, Dominik Smaruj, Przemysław Kozłowski

O artyście

Punkowa energia we wściekle wykrzyczanym, wyśpiewanym i dowcipnym spektaklu, czerpiącym inspiracje z popkultury i malarstwa. To ciąg scen teatru w teatrze, w którym scenografia powstaje na oczach widzów, a wszystko zmierza do zaskakującego finału. Reżyser Marcin Liber dał upust swojej wyobraźni i pozwolił wyszaleć się dwunastu aktorom, wcielającym się w barwne i wyraziste postaci. Marat/Sade to tragikomiczna opowieść o uniwersalnych mechanizmach rządzących naszym światem, a wciąż aktualne pozostaje pytanie: "Maracie, co się stało z naszą rewolucją?". Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu