2023-03-02 - Koncert Richie Goods & Chien Chien - 131380 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Richie Goods & Chien Chien
Jazz w Synagodze

Kiedy: 2023-03-02, godzina 19:00:00
Gdzie: Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem, Pawła Włodkowica 7
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Koncert w cyklu Muzyka Świata z Żydowską Duszą

02.03.2023
Godz. 19:00

Synagoga Pod Białym Bocianem ul P. Włodkowica 5a

Jazz w Synagodze

RICHIE GOODS & CHIEN CHIEN - "CONNECTED"
Richie Goods - Bass
Chien Chien Lu- Wibrafon
Miki Hayama - Piano
Quintin Zota - Gitara
Allan Mednard - Perkusja


Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne w cyklu Muzyka Świata z Żydowską Duszą, które odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze  środków Gminy Wrocław.

W czwartek 02.03.2023 roku o godz. 19:00 w przepięknych wnętrzach wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem wystąpi jeden z najwybitniejszych współczesnych  muzyków jazzowych, nowojorski basista  Richie Goods znany ze współpracy studyjnej i koncertowej m.in z Whitney Houston, Stingiem, The Headhunters, , The Manhattan Transfer, Christiną Aguilerą, Alicią Keys, Chrisem Bottim.  Richie zaprezentuje autorski projekt CONNECTED, który współtworzy z  tajwańską wibrafonistką Chien- Chien, okrzyknięta przez prestiżowy magazyn Downbeat  "wschodzącą gwiazdą wibrafonu"

"CONNECTED" powstało w 2020 roku. Podczas pandemii COVID-19 Richie Goods i Chien Chien często rozmawiali na temat ruchu "Black Lives Matter" i nieuzasadnionych przestępstw wobec Azjatów. Postanowili zrobić projekt, który zjednoczy ludzi i przywoła obrazy miłości i pokoju. Jak to często bywa, muzyka była katalizatorem, który wypełnił tę lukę i zaowocował rzadką współpracą; partnerstwo, którego owocem był albumy "The Path" wydany we wrześniu 2020, "We Three Kings" w listopadzie 2020 i "Rain" w grudniu 2021. Postanowili umocnić swoją muzyczną relację, tworząc "CONNECTED", ich zespół z Mikim Hayamą na klawiszach, Quintinem Zotą na gitarze, Allanem Mednard na perkusji i oczywiście Richiem Goods na basie i Chien Chien na wibrafonie. Richie i Chien Chien połączyli siły tworząc ekscytujące, nowe, pełne energii brzmienia i przyciągając nową publiczność na całym świecie. Ich nowa płyta "Richie Goods & Chien Chien - CONNECTED", ma się ukazać w styczniu 2023 r.

RICHIE GOODS - nowojorski basista Richie Goods, jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych basistów w branży i najmłodsza osoba, jaką kiedykolwiek wprowadzono do Pittsburgha Jazz Hall of Fame zyskał rozgłos podczas tras koncertowych i nagrań ze zmarłym Mulgrew Millerem i przypisuje mu znaczną część jego sukcesu. Richie wyrobił sobie markę, nagrywając i koncertując z różnymi artystami jazzowymi i popularnymi, takimi jak Sting, The Headhunters, Louis Hayes Lenny White, Milt Jackson, Whitney Houston, Lisa Fischer, The Manhattan Transfer i Christina Aguilera, Alicia Keys oraz Common i Chris Botti. Koncertuje w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej, w tym na festiwalach jazzowych w Monterrey, Montrealu, Mendocino, Atlancie, Detroit, San Jose, Rochester i Jakarta Java Jazz Festival, a także na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Punta del Este. Richie, rodowity Pittsburgher, studiował u takich mistrzów, jak Ron Carter i Ray Brown. Zdobył uznanie krytyków za swoje liczne nagrania, w tym jego album "My Left Hand Man" z 2019 roku nagrany z THE GOODS PROJECT, autorski hołd dla swojego mentora Mulgrewa Millera, który spędził 36 tygodni na listach przebojów JazzWeek w 2020 roku.

CHIEN - Chien Chien (Lu) to wibrafonistka, perkusistka i kompozytorka, której tajwańskie wychowanie, klasyczna edukacja muzyczna i pasja do rytmów R&B łączą się, dając jej świeże i charakterystyczne podejście do współczesnego jazzu. Autentyczność i mistrzostwo jazzowe Chien Chien można usłyszeć na debiutanckim solowym albumie z 2020 r. "The Path", który spędził 20 tygodni na liście Jazz Week Charts Top 20, zdobył nagrodę za najlepszą piosenkę jazzową na Golden Indie Music Awards (GIMA) i trzy nagrody Golden Melody Award, cztery nominacje do GIMA, co doprowadziło do tego, że została nazwana "wschodzącą gwiazdą wibrafonu" w 69. dorocznym plebiscycie krytyków magazynu Downbeat. Jej zespół grał także na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Clifford Brown i DC Jazz Festivals. Zagrała również wiele koncertów w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Chien Chien uzyskała tytuł magistra muzyki klasycznej i jazzu. W 2017 roku poznała trębacza jazzowego Jeremy'ego Pelta i została zaproszona do jego cenionego kwintetu, gdzie poznała i rozpoczęła współpracę z Richiem Goods.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Richie Goods

O artyście

Richie Goods - nowojorski basista Richie Goods, jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych basistów w branży i najmłodsza osoba, jaką kiedykolwiek wprowadzono do Pittsburgha Jazz Hall of Fame zyskał rozgłos podczas tras koncertowych i nagrań ze zmarłym Mulgrew Millerem i przypisuje mu znaczną część jego sukcesu. Richie wyrobił sobie markę, nagrywając i koncertując z różnymi artystami jazzowymi i popularnymi, takimi jak Sting, The Headhunters, Louis Hayes Lenny White, Milt Jackson, Whitney Houston, Lisa Fischer, The Manhattan Transfer i Christina Aguilera, Alicia Keys oraz Common i Chris Botti. Chien Chien (Lu) to wibrafonistka, perkusistka i kompozytorka, której tajwańskie wychowanie, klasyczna edukacja muzyczna i pasja do rytmów R&B łączą się, dając jej świeże i charakterystyczne podejście do współczesnego jazzu. Autentyczność i mistrzostwo jazzowe Chien Chien można usłyszeć na debiutanckim solowym albumie z 2020 r. "The Path", który spędził 20 tygodni na liście Jazz Week Charts Top 20, zdobył nagrodę za najlepszą piosenkę jazzową na Golden Indie Music Awards (GIMA) i trzy nagrody Golden Melody Award, cztery nominacje do GIMA. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Richie Goods & Chien Chien na polskiegranie.pl