2023-04-16 - Spektakl Gwiazda - 131886 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Gwiazda
Reżyseria: Krzysztof Czeczot

Kiedy: 2023-04-16, godzina 18:00:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Scena na Strychu, Rzeźnicza 12
Bilety od: 35zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Gwiazda to aktor owładnięty obsesją roli, z którą całkowicie się utożsamia. Człowiek samotny, niespełniony, znajdujący się na skraju rozpaczy i szaleństwa. Zmaga się on z uczuciami uwielbienia i zarazem zazdrości, uciekając od świata i pogrążając się w samotności i rozczarowaniu. Ideał i zarazem przekleństwo bohatera w spektaklu uosabia głos Tadeusza Łomnickiego, zaczerpnięty ze słynnej realizacji radiowej Gwiazdy.

Korzystając z technologii dźwięku przestrzennego reżyser zaproponował widzom "wejście w głowę" postaci. Otoczeni dźwiękiem jesteśmy nie tylko świadkami działań Gwiazdy, ale też słyszymy, dokładnie jego/jej myśli. "Podsłuchiwanie" głosów w głowie bohatera możliwe jest dzięki słuchawkom, które każdy widz otrzymuje przed wejściem na widownię.

W spektaklu realizowanym w WTW po raz pierwszy w polskim teatrze wykorzystany został dźwięk binauralny - nagrany przy pomocy tzw. "sztucznej głowy". Jest to ścieżka dźwiękowa, która - odtwarzana w zwykłych słuchawkach - daje doskonałe złudzenie pełnej, naturalnej przestrzeni akustycznej. Krzysztof Czeczot sięgał już po tę technikę w swoich produkcjach radiowych.

Realizatorzy:
Reżyseria Krzysztof Czeczot
Dramaturgia Jadwiga Juczkowicz, Krzysztof Czeczot
Muzyka Adam Walicki
Scenografia David Zalesky
Kostiumy Varvara Frol
Projekcje video Jakub Lech
Dźwięk Maciej Zych, Patryk Morawski | OSORNO
Inspicjentka Katarzyna Krajewit

Obsada:
Maciej Tomaszewski
Muzyka Adam Milwiw-Baron, Paweł Konikiewicz

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Maciej Tomaszewski

O artyście

Gwiazda to aktor owładnięty obsesją roli, z którą całkowicie się utożsamia. Człowiek samotny, niespełniony, znajdujący się na skraju rozpaczy i szaleństwa. Zmaga się on z uczuciami uwielbienia i zarazem zazdrości, uciekając od świata i pogrążając się w samotności i rozczarowaniu. Ideał i zarazem przekleństwo bohatera w spektaklu uosabia głos Tadeusza Łomnickiego, zaczerpnięty ze słynnej realizacji radiowej Gwiazdy. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Gwiazda na polskiegranie.pl