2023-03-19 - Spektakl Księżniczka czardasza I.Kalman operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - 132303 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Księżniczka czardasza I.Kalman operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Największy HIT operetki

Kiedy: 2023-03-19, godzina 17:00:00
Gdzie: Olesno, Miejski Dom Kultury, Wielkie Przedmieście 31
Bilety od: 60zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Księżniczka czardasza to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Fabuła osnuta jest wokół miłosnego mezaliansu, który odzwierciedla ówczesne życie arystokratycznych elit. Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa - kochaj mnie.


W spektaklu wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura mi.in.: Jarosław Wewióra, Ewa Banasiak/Justyna Bujak/Daria Stachowicz, Ewelina Sobczyk/ Magdalena Czarnecka, Michał Dziedzic / Tomasz Świerczek / Piotr Brożek, Adam Żaak, Grażyna Bieniek-Żaak, Monika Mazur, Piotr Rybak, Paweł Soduła, Paulina Dziedzic / Agnieszka Styblińska-Elbin. Śpiewakom i aktorom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Macieja Cisowskiego / Sabrint Stachel / Jarosława Praszczałka.

Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach
Przekład: Jerzy Jurandot
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia: Maria Pałczyńska
Kostiumy: Dorota Wewióra
Scenografia: Jarosław Wewióra
Produkcja: Jarosław Wewióra, Maria Czempka-Wewióra

Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura
Dyrygent: Maciej Cisowski / Sabrina Stachel / Jarosław Praszczałek

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Arte Creatura Teatr Muzyczny

O artyście

"Księżniczka czardasza" to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Fabuła operetki opowiada o ponadczasowych ludzkich pragnieniach - miłości i szczęścia, wbrew woli rodziny i różnicom w statusie społecznym. Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej artystce kabaretowej Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić szansonistkę. Sylwia boi się jednak, że rodzina ukochanego nie zaakceptuje związku. Tymczasem stary książę ojciec wzywa Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i desperacko wyrusza za nim do Wiednia. Na balu, udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Wśród gości ogólny śmiech wzbudza plotka o szansonistce, która kochała się nieszczęśliwie w Edwinie i odtąd nazywana jest "księżniczką czardasza". Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Księżniczka czardasza I.Kalman operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny na polskiegranie.pl