2022-09-04 - Koncert Tomasz "Lipa" Lipnicki - 89336 - Portal kapele.net

Koncert - Tomasz "Lipa" Lipnicki
Tomasz Lipa Lipnicki Koncert - spotkanie autorskie

Kiedy: 2022-09-04, godzina 19:00:00
Gdzie: Gdynia, Blues Club, Portowa 9
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Urodzony 26 sierpnia 1969 roku w Gdańsku. Muzykę ma we krwi - po raz pierwszy chwycił za gitarę jako dwunastolatek. Na przełomie lat 80. i 90. związany z She i wypożyczony na wokal do Skawalkera. W 1992 roku założył legendarne już Illusion. A osiem lat później wystartował z solowym projektem Lipali, który z czasem przekształcił się w zespół. Trzykrotny laureat Fryderyków. Ma na koncie 19 albumów, z czego 15 jest studyjnych.


Buntownik z charyzmą. Czasem trudno do niego dotrzeć, ale racjonalne argumenty przyjmuje zawsze. Jego twarde rockowe serce mięknie na widok bezdomnych zwierząt, którym od lat pomaga. Nie zapomina też o ludziach - chętnie angażuje się w liczne projekty charytatywne. Zawsze stawia na szczerość, przez co często wali prawdę prosto w oczy.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Tomasz "Lipa" Lipnicki - solo akustycznie

O artyście

Lider ILLUSION oraz LIPALI w niecodziennej odsłonie!!! Solowe akustyczne koncerty Tomka to prawdziwy rarytas dla wiernych fanów artysty oraz okazja, by w nieco łagodniejszy sposób zapoznać się z jego twórczością. Jeśli ktoś z was jakimś cudem nie wiem, kim jest Tomasz Lipa Lipnicki to bardzo proszę... TOMASZ "LIPA" LIPNICKI Polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV Trzykrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Tomasz Lipnicki znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Illusion w której występował z przerwami w latach 1992-2012. W zespole pełnił funkcję lidera, wokalisty, autora tekstów i głównego kompozytora. W 2000 roku utworzył solowy projekt pod nazwą Lipali, przekształcony w latach późniejszych w zespół. Przez krótki okres był także członkiem Acid Drinkers. Wcześniej grał w zespołach She i Skawalker. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu