2022-09-17 - Koncert Księżniczka Czardasza - Teatr Muzyczny Castello - 89603 - Portal kapele.net

Koncert - Księżniczka Czardasza - Teatr Muzyczny Castello
"Księżniczka Czardasza" Operetka Imre Kalmana

Kiedy: 2022-09-17, godzina 18:00:00
Gdzie: Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław, al. Karkonoska 10
Bilety od: 90zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Królowa austro-węgierskiej operetki! To tętniące czardaszem i rewią budapesztańskie Variété- urocze tancerki, knajpiani utracjusze i wreszcie ognisty romans Księcia Edwina z piękną szansonistką Sylvią Varescu. To historia miłości ponadczasowej i porywającej, podszytej skandalem mezaliansu. "Artystki z Variété", "W rytm walczyka serce śpiewa", "Czardasz Sylvii" to zaledwie kilka utworów spośród ferii przebojów tej operetki. 


"Księżniczka Czardasza" to coś więcej niż historia o dwojgu zakochanych w sobie ludzi. Napięcie dramatu trudnej miłości w przezabawny sposób rozładowują drugoplanowe postacie. Urzekają widza dowcipnymi dialogami i gagami, nie szczędząc żartów i odniesień do czasów współczesnych. "Księżniczka Czardasza" Teatru Muzycznego Castello swoją premierę miał w styczniu 2014 roku na Zamku w Mosznej.

Spektakl w dwóch aktach z jedną piętnastominutową przerwą.

Czas trwania: 2h 15min


Godzina rozpoczęcia imprezy: 18:00
Godzina wpuszczania widzów na teren imprezy: 17:30

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Aktorzy Teatru Muzycznego Castello

O artyście

Ognisty czardasz i podejrzane lokale Budapesztu stanowią tło burzliwej historii miłosnej księcia Edwina Lippert-Weylersheim i śpiewaczki Sylvii Varescu. Edwin, zakochany w artystce teatru "Orpheum", zamierza zawrzeć z nią związek małżeński. Aby nie dopuścić do skandalu, rodzina księcia sprzeciwia się temu mezaliansowi, tym bardziej, że jest on już zaręczony ze swoją kuzynką Stasi. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu