2022-10-20 - Koncert Renata Przemyk AKUSTIK - 99642 - Portal kapele.net

Koncert - Renata Przemyk AKUSTIK
60-lecie Studenckiego Festiwalu Piosenki

Kiedy: 2022-10-20, godzina 19:00:00
Gdzie: Kraków, Klub Pod Jaszczurami, ul. Rynek Główny 8
Bilety od: 89zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Studencki Festiwal Piosenki należy do najstarszych Festiwali twórczości autorskiej w Polsce. Jego pierwsza edycja odbywał się w 1962 roku i do dziś jest jednym z najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, łączącej Artystów młodego pokolenia na terenie całego kraju.

Na ten rok przypada 60-lecie Festiwalu i to właśnie Klub Pod Jaszczurami będzie miejscem głównego wydarzenia, zaplanowanego na 20-go października 2022 roku. Artystką, którą uświetni swoją muzyką obchody Jubileuszu, będzie Renata Przemyk. Postać, której droga muzyczna łączy się zarówno ze Studenckim Festiwalem Piosenki, jak i  z Klubem Pod Jaszczurami, w którym to występowała przed laty.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przemyk Akustik Kwartet
Intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej jest jednym z dwóch projektów z okazji 30-lecia pracy artystycznej.
Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną - piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.


Zespół:
Renata Przemyk - śpiew, darabuka, kalimba, cymbałki i inne instrumenty perkusyjne,
Piotr Bogutyn - gitara akustyczna,
Piotr Wojtanowski - gitara basowa, śpiew,
Jacek Bielecki - wiolonczela.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Renata Przemyk

O artyście

Kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz Renaty Przemyk (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu