2023-03-11 - Koncert Klasycznie Niepoważni: Flet nie Pana! La Storia del Flauto - 133534 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń



Koncert - Klasycznie Niepoważni: Flet nie Pana! La Storia del Flauto

Plakat Klasycznie Niepoważni: Flet nie Pana! La Storia del Flauto 133534
Kiedy: 2023-03-11, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr, ul. Rzymowskiego 32

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

sala: Broadway
wstęp: 25 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr

Klasycznie Niepoważni wracają w 2023 roku z nową nutą uśmiechu! Po przygodach z panem tenorem przyszedł czas na kwartet fletowy “La Storia del Flauto”. Czy Jakub Szafrański i Stanisław Łopuszyński poradzą sobie z tym nieprostym instrumentem, jak się odnajdą w historii fletów i w jaki sposób opowiedzą o tym nasi specjaliści z “Kącika młodego Melomana”?

Zespół: La Storia del Flauto
Natalia Magdziarz, Gabriela Ziniewicz, Joanna Dec oraz Karina Kusior, to cztery młode, utalentowane flecistki, które połączyła wspólna pasja do kameralistyki. Absolwentki i studentki UMFC w Warszawie, spod skrzydeł niezastąpionej profesor Agaty Igras tworzą młody i żywiołowy zespół “La Storia del Flauto” wykonujący szeroki wachlarz repertuaru, od klasycznego po rozrywkowy. Artystki postanowiły wykorzystać swój temperament, by stworzyć coś wyjątkowego i… kobiecego, bo siła jest kobietą!

“La Storia del Flauto” to unikalny zespół, który wyróżnia wysoki poziom artystyczny, wspaniale dobrany repertuar oraz niezwykła spójność brzmienia. Artystki dbają również o swój wizerunek na scenie i dobrą atmosferę na koncertach, co spotyka się z dużym uznaniem publiczności. Jest to obecnie jedyny taki kwartet fletowy czynnie działający na polskim rynku muzycznym.

Zespół istnieje od 2021 roku i ma na swoim koncie liczne występy na scenach zamkniętych i plenerowych, a także współpracę muzyczną przy wydarzeniach kulturalnych takich jak wernisaże sztuki (np. Otwarte Ogrody Sadyby).

KLASYCZNIE NIEPOWAŻNI w składzie:

Stanisław Łopuszyński (ur. w 1993 w Lille, Francja) – klawesynista i pianista, konferansjer, absolwent klasy klawesynu prof. Lilianny Stawarz (UMFC), laureat licznych konkursów, działacz społeczny.
Wraz ze swoją siostrą Julią tworzy duet harfowo-klawesynowy „Harp&Chords”, a dzięki swoim szerokim zainteresowaniom swobodnie porusza się we wszystkich stylach. Artysta specjalizuje się także w improwizacji (fortepian, klawesyn), aranżacji utworów i piosence aktorskiej.
Współtwórca cyklu „Klasycznie Niepoważni”, BCA Flash – Teatr Improv oraz wielu innych inicjatyw. Od 2018 roku związany z Filharmonią Narodową.
W 2020 roku rozpoczął współpracę z Instytutem POLONIKA tworząc projekt “Tak brzmi Lwów”.
W czerwcu i lipcu 2021 roku zorganizował i zrealizował projekt Zamość-Odessa Tour 2021, podczas którego zagrał 11 charytatywnych recitali i koncertów na terenie Polski, Ukrainy i Mołdawii, a trasę z Zamościa do Odessy przemierzył na rowerze. Od 26 lutego działa na rzecz pomocy Ukrainie realizując transporty humanitarne na terytorium całej Ukrainy od Lwowa przez Kijów, Charków, Dnipro po Donbas (Siewierodonieck, Lyman, Bachmut, Soledar, Siewiersk i wiele innych).
Do stycznia 2022 roku transportując pomoc medyczną, pożywienie, środki higieniczne i ewakuując ludność cywilną pokonał ponad 80 tysięcy kilometrów.

JAKUB SZAFRAŃSKI – Dyrygent i kompozytor. Absolwent ZPSM im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w specjalności dyrygentura chóralna w klasie prof. Ryszarda Zimaka oraz w specjalności kompozycja w klasie prof. Pawła Łukaszewskiego.

W 2012 r. z inicjatywy Jakuba Szafrańskiego powstał Męski Zespół Wokalny Foyer, którego był dyrygentem i kierownikiem muzycznym. Obecnie pracuje jako II dyrygent Chóru Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) oraz jako II dyrygent i kompozytor w Archikatedralnym Chórze Męskim Cantores Minores. W 2016 r. prowadzony przez niego Żeński Chór SGH zdobył I miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Cantu Gaudeamus w Białymstoku. Ten sam zespół pod jego kierownictwem zajął II miejsce (pierwszego nie przyznano) podczas The International May Choir Competition Prof. Georgi Dimitrov – Varna w kat. Chóry jednorodne (2017). Jako dyrygent prowadzi także seniorski chór „Uśmiech” w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, a w ramach projektów współpracował między innymi z chórem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, chórem Allegreza del Canto, chórem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i wieloma innymi.

Jakub Szafrański prowadzi także działalność naukową. W swoich badaniach skupia się na polskiej muzyce chóralnej z okresu 20-lecia międzywojennego oraz współczesnych technikach kompozytorskich stosowanych w muzyce chóralnej (temu tematowi poświęcił swoją pracę doktorską). W 2013 r. na podstawie rękopisów zgromadzonych w BUW zrekonstruował Missa pro defunctis J.A. Maklakiewicza, a w kwietniu tego samego roku poprowadził z męskim zespołem wokalnym Amici powojenne prawykonanie tejże kompozycji w kościele św. Marcina w Warszawie.

W 2015 r. założył Koło Artystyczno-Naukowe Dyrygentury Chóralnej na UMFC. Od 2017 r. pracuje jako pedagog w macierzystej uczelni. Prowadzi także działalność edukacyjną poza uniwersytetem, organizując warsztaty chóralne i cykl koncertów „Klasycznie Niepoważni” w Domu Kultury KADR.

Kompozycje Jakuba Szafrańskiego są wykonywane podczas koncertów i festiwali na całym świecie. Jako kompozytor był wielokrotnie nagradzany podczas konkursów, m.in. otrzymał I nagrodę podczas 57. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda. Jego twórczość znalazła się w repertuarze wielu polskich i zagranicznych zespołów, jak m.in.: Orkiestra Muzyki Nowej, sekstet wokalny proMODERN, Art’n’Voices, Voces8, The Choir of Trinity College Cambridge, Poznański Chór Kameralny, Polski Chór Kameralny, Kammerchor Hannover, World Youth Choir czy Janua Muzika z Wilna. Utwory Jakuba Szafrańskiego zostały wydane przez Schott Music GmbH & Co. KG Weihergarten, Walton Music, Ars Musica, Polska Muzyka Chóralna XXI, wiele z nich zostało także zarejestrowanych i wydanych na płytach CD.

Od stycznia 2022 roku jest kierownikiem Zespołu Wokalnego Polskiej Opery Królewskiej.

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobnePlakat Klasycznie Niepoważni: Flet nie Pana! La Storia del Flauto 133534