2022-10-07 - Koncert Koncert:Tomasz Chyła Quintet - Jazz&Literatura - 80273 - Portal kapele.net

Koncert - Koncert:Tomasz Chyła Quintet - Jazz&Literatura

Kiedy: 2022-10-07, godzina 20:00:00
Gdzie: Chorzów, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6
Bilety od: 40.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Tomasz Chyła Quintet to jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia w polskim jazzie. Od kilku lat eksplorują muzykę improwizowaną w nieograniczony sposób, czerpiąc przy tym z innych gatunków muzycznych. Z tych eksperymentów do tej pory narodziły się między innymi cztery albumy; ?Eternal Entropy" (2017)," Circlesongs" (2018), ?Tomasz Chyła Quintet live at Polish Radio 3."(2019), "da Vinci" (2020).
W 2019 r. zespół otrzymał nominacje Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja jako Album Roku dla płyty "Circlesongs". Tomasz Chyła - lider formacji, otrzymał nominacje jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali dwa lata temu w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".
Skład: Tomasz Chyła (skrzypce), Emil Misz (trąbka), Krzysztof Hadrych (gitara), Konrad Żołnierek (kontrabas), Sławek Koryzno (perkusja).
?da Vinci" to najnowszy album zespołu Tomasz Chyła Quintet - nazywanego przez krytyków jednym z najciekawszych objawień polskiej sceny jazzowej ostatnich lat.
Tytuł trzeciego studyjnego albumu kwintetu odnosi się do renesansowego malarza, architekta, matematyka i? muzyka. Mamy tu do czynienia z połączeniem różnych technik wykonawczych i kompozytorskich.
Materiał albumu ?da Vinci" stanowi zwartą, skomponowaną formę materiału. Bodźcem do powstania płyty jest osoba Leonarda da Vinci ? geniusza i legendy, jego fascynacja człowiekiem, światem, ale też nieokiełznana i nieposkromiona ciekawość, poparta nieustannym dążeniem do doskonałości. Jako erudyta i osoba niezliczonych talentów stanowi, więc z jednej strony inspirację, z drugiej ? wyzwanie.
Bazując na tych przesłankach, album opiera się właśnie na jego osobie, jako głównej i tytułowej inspiracji. W materiale zespół prezentuje szereg różnorodnych muzycznych koncepcji, przybliżających impresje tego, w jaki sposób działać może wszechstronny umysł, połączenie muzyki chóralnej, jazzu, rocka oraz tzw. contemporary music.
Do udziału w projekcie zaproszono zespół wokalny Art' n' Voices, którego członkiem jest Tomasz Chyła.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu