2022-09-25 - Koncert Koncert w ciemności | T/Aboret ? Zielnik pełen czułości - 69519 - Portal kapele.net

Koncert - Koncert w ciemności | T/Aboret ? Zielnik pełen czułości

Kiedy: 2022-09-25, godzina 18:00:00
Gdzie: Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Bilety od: 30.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Jakie dźwięki kryją się między mchem a korą drzewa? Czym pobrzmiewają liście i łodygi wystawione na letni wiatr? Po latach z utęsknieniem wracamy do naszego artusowego formatu koncertów w ciemności! Sensoryczny koncert T/Aboretu pobudzi nie tylko nasz słuch, ale i pozostałe zmysły. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami wzroku będą mogły swobodnie i w pełni czerpać przyjemność, płynącą z tego niezwykłego, magicznego wydarzenia.

Podczas nadchodzącego koncertu posmakujemy leśnych dóbr, poczujemy wonność łąki i usłyszymy ludowość zaklętą w śmiałym łączeniu obyczajów i współczesności. T/Aboret to istny zielnik z muzyką, która żyje. Ich dźwiękowe herbarium prowadzi nas przez świat roślin, będących odrobiną natury odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta. Szerokie instrumentarium grupy w znacznej mierze wywodzi się z tradycji ludowej. Suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz ? te wszystkie instrumenty, choć już niestety zapomniane, dzięki T/Aboretowi wzniecają artystyczny dialog między naturą i kulturą, folklorem i awangardą.

Już 25 września 2022 roku rośliny będą sunąć ku miastu ? dołączcie do nich w Sali Wielkiej Dworu Artusa! Prekursorski dla naszego regionu, wielozmysłowy koncert T/Aboretu promuje wydanie debiutanckiej płyty zespołu ? Cyjanotypia.

T/Aboret ? jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów, wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.

Skład zespołu:

  • Natalia Czekała ? fortepian
  • Karolina Matuszkiewicz ? skrzypce, śpiew, gadulka, fidel plocka, suka bilgorajska
  • Artur Siejka ? kontrabas
  • Krzysztof Guzewicz ? cajon, udu, darbuka, mazhar, tabla

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu