2023-05-26 - Koncert Krystyna Giżowska - 155004 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Krystyna Giżowska
Koncert Krystyna Giżowska z zespołem Blue Sounds

Kiedy: 2023-05-26, godzina 19:00:00
Gdzie: Błonie, Centrum Kultury w Błoniu, Jana Pawła II 1B
Bilety od: 70zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Centrum Kultury w Błoniu zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki. Na scenie wystąpi Krystyna Giżowska z zespołem Blue Sounds!


W programie koncertu m.in. największe przeboje: Złote obrączki, Nie było Ciebie tyle lat, Przeżyłam z Tobą tyle lat itp. Krystyna Giżowska profesjonalną karierę zaczęła w latach 70, występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowy Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu. Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy: II nagrodę na Coupe d'Europe w Austrii w 1977 roku; I nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978 r.; III nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979 r.; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 r.; Grand Prix na MFP Sopot w 1984 r. Repertuar piosenkarki jest bardzo różnorodny. Niektóre z jej piosenek - jak "Złote obrączki", "Przeżyłam z tobą tyle lat" czy "Nie było ciebie tyle lat" - pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne - jak "Blue Box", "Nim zrobisz błąd" czy "Koncert na światło i cień" - zyskały najwyższe uznanie krytyki.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Krystyna Giżowska

O artyście

Krystyna Giżowska już od najmłodszych lat uwielbiała tańczyć i śpiewać. Już jako czternastolatka zabłysnęła jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym czasie została finalistką znanego ówcześnie, ogólnopolskiego konkursu Giełda Piosenki. Samodzielną karierę solistki artystka rozpoczęła od debiutu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1976 roku z piosenką "Powroty o zmierzchu". II nagroda Międzynarodowego Festiwalu Piosenki zdobyta w największym kurorcie letnim w Rosji, miejscowości Soczi, okazała się jedynie początkiem pasma sukcesów odniesionych poza granicami kraju. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu