2023-04-29 - Koncert Podwórkowi Chuligani - 154317 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Podwórkowi Chuligani
PODWÓRKOWI CHULIGANI / Krzyki / SKAcowani

Kiedy: 2023-04-29, godzina 19:00:00
Gdzie: Sosnowiec, Komin Music Cafe, ul. Będzińska 65
Bilety od: 40zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

PODWÓRKOWI CHULIGANI
to zawodowcy, mieszający melodyjny street punk ze ska. Zespół powstał w 1998 roku w Płocku. 27 września 1998 roku grupa wydała debiutancką płytę Powrót na ulicę. W późniejszym okresie grupa koncertowała, m.in. na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Krakowie, międzynarodowym festiwalu muzyki ska w RoSlau. W 1999 muzycy wydali drugą płytę Ciężko jest. Wkrótce potem zawiesili działalność. Zespół reaktywował się na krótko w 2005 roku, w zmienionym składzie; Filipa, który gra dużo koncertów z zespołem Farben Lehre zastąpił Robert Chabowski, zwany przez znajomych Chabosiem. Pierwszy koncert po długiej przerwie zagrali 18 lutego w płockim klubie Forma. Pod koniec 2008 roku nastąpiła ponowna reaktywacja grupy, tym razem w oryginalnym składzie. Pierwszy koncert odbył się 5 marca 2009 roku w Warszawie, w klubie Radio Luxembourg.


Krzyki
Zespół powstał we wrześniu 2021 r. i z początkiem kolejnego roku wydał pierwszą płytę "Wrocław osiemdziesiąte" zawierającą nowe opracowania wybranych autorskich utworów z pierwszej dekady muzycznej działalności. Koncert w Sosnowcu to premiera drugiej płyty "The Best Korekta"

Kapela działa w składzie:
Darek "Para" Paraszczuk - bas, wokal
Paweł "Hofmann" Ciepała - gitara
Jakub "Kuba" Rutkowski - perkusja
Zbyszek Ziemka - instrumenty klawiszowe


Skacowani
Krakowski zespół SKA Punkowy, który koncertuje od 2016r. W 2022 r. ukazała się ich pierwsza pełna płyta o tytule "Spirit of Ska", Grupa jest bardzo energiczna i lubi się dzielić tą energią z publicznością. Będzie szybko, będzie skocznie, będzie skankowane, będzie pogowane.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Skafander (Ska/Roots/Reggae/Rocksteady/Rock -Płock) + Radio Poland (Punk-Przasnysz)

O artyście

Zespół powstał w 1997 roku w Płocku. W 1999 roku grupa wydała debiutancką płytę "Powrót na ulicę" i rozpoczęła okres intensywnego koncertowania( m.in. na międzynarodowym festiwalu muzyki ska RoSlau-obok Bad Manners). W 2000 muzycy wydali drugą płytę "Ciężko jest". Wkrótce potem zawiesili działalność. W grudniu 2008 Podwórkowi podjęli próbę reaktywacji w pierwotnym składzie. Rok 2009 to czas wytężonej pracy, niezliczonych koncertów, które spotykały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony tych, którzy pamiętali zespół ze wcześniejszych lat jak i nowych fanów i tworzeniu nowego materiału. W 2010 roku zespół wszedł do studia żeby zarejestrować materiał na trzecią płytę " Na pohybel" na której znalazło się 13 utworów plus dwa utwory bonusowe nagrane ( z saksofonem) jako demo w 2009 roku. Pozycja obowiązkowa dla osób lubiących poprzednie płyty zespołu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu