2022-11-18 - Spektakl Wiedźmin. Turbolechita NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności - 99578 - Portal kapele.net

Spektakl - Wiedźmin. Turbolechita NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności

Kiedy: 2022-11-18, godzina 19:00:00
Gdzie: Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala, ul. Lutosławskiego 1
Bilety od: 50.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Scenariusz: Ziemowit Szczerek/ Reżyseria: Piotr Sieklucki/ Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski/ Muzyka i video: Paweł Penarski/ Choreografia: Karol Miękina/Światło: Wojciech Kiwacz/ Charakteryzacja: Artur Świetny/

Ziemowit Szczerek ? laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej ?Angelus?, autor głośnej ?Siódemki? i ?Rzeczpospolitej Zwycięskiej?, tym razem rozprawia się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.

Przed Państwem na scenie pojawia się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON ? wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

?Wiedźmin. Turbolechita? to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami ? tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu